    Assmann WSW Components A-TB500-OQ09CH
    Part No.:
    A-TB500-OQ09CH
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedA-TB500-OQ09CH.pdf
    Description:
    TERM BLOCK HDR 9POS 90DEG 5MM
    Number of Positions:
    9
    Positions Per Level:
    9
    Pitch:
    0.197" (5.00mm)
    Header Orientation:
    90°, Right Angle
    Current - UL:
    20 A
    Voltage - UL:
    300 V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 115°C