    Assmann WSW Components A-TB381-VK03
    Part No.:
    A-TB381-VK03
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedA-TB381-VK03.pdf
    Description:
    TERM BLOCK HDR 3POS 45DEG 3.81MM
    Number of Positions:
    3
    Positions Per Level:
    3
    Pitch:
    0.150" (3.81mm)
    Header Orientation:
    45°
    Current - UL:
    8 A
    Voltage - UL:
    300 V
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 105°C