    Assmann WSW Components A-TB381-TJ02U
    Part No.:
    A-TB381-TJ02U
    Type:
    Plug, Female Sockets
    Number of Positions:
    2
    Positions Per Level:
    2
    Pitch:
    0.150" (3.81mm)
    Header Orientation:
    Plug Wire Entry:
    180°
    Termination Style:
    Screw - Leaf Spring, Wire Guard
    Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    Current - UL:
    10 A
    Voltage - UL:
    300 V
    Wire Gauge or Range - AWG:
    16-28 AWG
    Wire Gauge or Range - mm²:
    1.5mm²
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 115°C