    Assmann WSW Components A-TB381-OQ08CV
    Part No.:
    A-TB381-OQ08CV
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedA-TB381-OQ08CV.pdf
    Description:
    TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.81MM
    Type:
    Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
    Number of Positions:
    8
    Positions Per Level:
    8
    Pitch:
    0.150" (3.81mm)
    Current - UL:
    10 A
    Voltage - UL:
    300 V
    Color:
    Green
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 115°C