    Assmann WSW Components A-TB0762-03MPA01-GN
    Part No.:
    A-TB0762-03MPA01-GN
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedA-TB0762-03MPA01-GN.pdf
    Type:
    Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
    Number of Positions:
    3
    Positions Per Level:
    3
    Pitch:
    0.300" (7.62mm)
    Current - UL:
    20 A
    Voltage - UL:
    400 V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C