    Assmann WSW Components A-TB0500-06MPA02-GN
    Part No.:
    A-TB0500-06MPA02-GN
    Type:
    Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
    Number of Positions:
    6
    Positions Per Level:
    6
    Pitch:
    0.197" (5.00mm)
    Current - UL:
    20 A
    Voltage - UL:
    320 V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C