    Assmann WSW Components A-TB0381-15MPA01-GN
    Part No.:
    A-TB0381-15MPA01-GN
    Type:
    Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
    Number of Positions:
    15
    Positions Per Level:
    15
    Pitch:
    0.150" (3.81mm)
    Current - UL:
    8 A
    Voltage - UL:
    300 V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C