    Analog Technologies, Inc. ATE1-127-26ASH
    Part No.:
    ATE1-127-26ASH
    Manufacturer:
    Analog Technologies, Inc.
    Category:
    Thermoelectric, Peltier Modules
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedATE1-127-26ASH.pdf
    Description:
    DTMAX 68C 15.4V 26A 68W 50*50*3
    Shipping
    Inventory:4
    Manufacturer:
    Analog Technologies, Inc.
    Series:
    ATE1
    Packaging:
    Tape & Box (TB)
    Product Status:
    Active
    Size / Dimension:
    Square - 50.00mm L x 50.00mm W
    Qmax @ Th:
    218.4W @ 68°C
    Delta Tmax @ Th:
    68°C @ 68°C
    Height:
    3.67mm
    Number of Stages:
    1
    Current - Max:
    26 A
    Voltage - Max:
    15.4 V
    Resistance:
    Operating Temperature:
    68°C