    Analog Devices Inc./Maxim Integrated DS1091LUA-030/V+T
    Part No.:
    DS1091LUA-030/V+T
    Manufacturer:
    Analog Devices Inc./Maxim Integrated
    Category:
    Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
    Package:
    8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedDS1091LUA-030/V+T.pdf
    Description:
    IC SS CLOCK GENERATOR 8UMAX
    Manufacturer:
    Series:
    EconOscillator™
    Package/Case:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Programmable:
    Not Verified
    Type:
    Spread Spectrum Clock Generator
    PLL:
    No
    Input:
    Clock
    Output:
    Clock
    Number of Circuits:
    1
    Ratio - Input:Output:
    1:1
    Differential - Input:Output:
    No/No
    Frequency - Max:
    30MHz
    Divider/Multiplier:
    Yes/No
    Voltage - Supply:
    3V ~ 3.6V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C