    Analog Devices Inc. LT6656BCS6-4.096#TRMPBF
    Part No.:
    LT6656BCS6-4.096#TRMPBF
    Package:
    SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedLT6656BCS6-4.096#TRMPBF.pdf
    Description:
    IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6
    Shipping
    Inventory:480
    Package/Case:
    SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
    Series:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Voltage - Output (Min/Fixed):
    4.096V
    Voltage - Output (Max):
    Current - Output:
    5 mA
    Tolerance:
    ±0.1%
    Temperature Coefficient:
    20ppm/°C
    Noise - 0.1Hz to 10Hz:
    30ppmp-p
    Noise - 10Hz to 10kHz:
    Voltage - Input:
    4.596V ~ 18V
    Operating Temperature:
    0°C ~ 70°C (TA)