BLF8G27LS-140,112.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| Package/Case | SOT-502B | SOT-1244C | SOT-502B | SOT-1244C | SOT-1244B |
| Packaging | Bulk | Bulk | Tape & Reel (TR) | Bulk | Bulk |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Technology | LDMOS | LDMOS | LDMOS | LDMOS | LDMOS |
| Configuration | - | - | - | - | - |
| Frequency | 2.5GHz ~ 2.7GHz | 2.5GHz ~ 2.7GHz | 2.5GHz ~ 2.7GHz | 2.6GHz ~ 2.7GHz | 2.6GHz ~ 2.7GHz |
| Gain | 17dB | 17dB | 17dB | 18dB | 18dB |
| Voltage - Test | 28 V | 28 V | 28 V | 28 V | 28 V |
| Current Rating (Amps) | - | - | - | - | - |
| Noise Figure | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 900 mA | 900 mA | 900 mA | 1.3 A | 1.3 A |
| Power - Output | 25W | 25W | 25W | 45W | 45W |
| Voltage - Rated | 65 V | 65 V | 65 V | 65 V | 65 V |