    Altran Magnetics, LLC ASR-SN600D100ZW-LU
    Part No.:
    ASR-SN600D100ZW-LU
    Manufacturer:
    Altran Magnetics, LLC
    Category:
    Solid State Relays (SSR)
    Package:
    Module
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedASR-SN600D100ZW-LU.pdf
    Description:
    SSR RELAY SPST-NO 100A 24-660V
    Manufacturer:
    Altran Magnetics, LLC
    Series:
    SN
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Circuit:
    SPST-NO (1 Form A)
    Output Type:
    AC, Zero Cross
    Voltage - Input:
    3 ~ 32VDC
    Voltage - Load:
    24 V ~ 660 V
    Load Current:
    100 A
    On-State Resistance (Max):
    Termination Style:
    Screw Terminal
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 80°C