    Aker Technology Corp C7S-25.000-12-1530-X-R
    Part No.:
    C7S-25.000-12-1530-X-R
    Manufacturer:
    Aker Technology Corp
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedC7S-25.000-12-1530-X-R.pdf
    Description:
    CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
    Manufacturer:
    Aker Technology Corp
    Series:
    C7S
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    25 MHz
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Frequency Tolerance:
    ±15ppm
    Load Capacitance:
    12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    30 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.043" (1.10mm)