    Aker Technology Corp C7S-10.000-18-3030-R
    Part No.:
    C7S-10.000-18-3030-R
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedC7S-10.000-18-3030-R.pdf
    Description:
    CRYSTAL 10MHZ 18PF SMD
    Frequency:
    10 MHz
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Frequency Tolerance:
    ±10ppm
    Load Capacitance:
    18pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    35 Ohms
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 70°C
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.043" (1.10mm)