    Aker Technology Corp C3E-10.000-10-1530-X-R
    Part No.:
    C3E-10.000-10-1530-X-R
    Manufacturer:
    Aker Technology Corp
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedC3E-10.000-10-1530-X-R.pdf
    Description:
    CRYSTAL 10.0000MHZ 10PF SMD
    Shipping
    Inventory:200
    Manufacturer:
    Aker Technology Corp
    Series:
    C3E
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    10 MHz
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Frequency Tolerance:
    ±15ppm
    Load Capacitance:
    10pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    200 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)