    Aim Dynamics ASR-11-800A:333MV
    Part No.:
    ASR-11-800A:333MV
    Manufacturer:
    Aim Dynamics
    Category:
    Current Sensors
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedASR-11-800A:333MV.pdf
    Description:
    11" COIL 800A:333MV 3PH INTEGRTR
    Shipping
    Inventory:7
    Manufacturer:
    Aim Dynamics
    Series:
    ASR-400MV
    Package/Case:
    Packaging:
    Bag
    Product Status:
    Active
    For Measuring:
    AC
    Sensor Type:
    Rogowski Coil
    Current - Sensing:
    800A
    Number of Channels:
    3
    Output:
    Ratiometric, 0V ~ 0.333V
    Sensitivity:
    Frequency:
    25Hz ~ 100kHz
    Linearity:
    Accuracy:
    ±1%
    Voltage - Supply:
    9V ~ 36V
    Response Time:
    Current - Supply (Max):
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 80°C