    Aim Dynamics ASR-07-3000A:4-20MA
    Part No.:
    ASR-07-3000A:4-20MA
    Manufacturer:
    Aim Dynamics
    Category:
    Current Sensors
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedASR-07-3000A:4-20MA.pdf
    Description:
    7" COIL 3000A:4-20MA 3PH INTGRTR
    Shipping
    Inventory:10
    Manufacturer:
    Aim Dynamics
    Series:
    ASR-400MV
    Package/Case:
    Packaging:
    Bag
    Product Status:
    Active
    For Measuring:
    AC
    Sensor Type:
    Rogowski Coil
    Current - Sensing:
    3000A
    Number of Channels:
    3
    Output:
    Ratiometric, 4mA ~ 20mA
    Sensitivity:
    Frequency:
    40Hz ~ 3kHz
    Linearity:
    Accuracy:
    ±1%
    Voltage - Supply:
    8V ~ 35V
    Response Time:
    Current - Supply (Max):
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 80°C